Koparko-ładowarka - nowa czy używana?

Roboty ziemne są podstawą budowy, dlatego każda maszyna powinna być w 100% sprawna. Jakie są plusy i minusy kupowania używanych pojazdów?

Jak bezpiecznie korzystać z koparko-ładowarki?

Każdy operator takiego pojazdu musi posiadać odpowiednie uprawnienia i stosować się do zasad bezpiecznej pracy, które najczęściej ustala kierownik budowy.

Jak mądrze zakupić koparkę?

Oczywiście sprzęt używany jest tańszy, jednak nigdy nie mamy 100% pewności co do jego stanu technicznego. Nowe koparki są objęte gwarancją producenta.

Koparka używana - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Używanie niesprawnego sprzętu budowlanego jest nie tylko nieefektywne, ale przede wszystkim niebezpieczne. Zatem czym kierować się przy wyborze używanego sprzętu budowlanego?

Koparka a koparko-ładowarka - najważniejsze różnice

Kiedy najlepiej sprawdzi się koparka, a kiedy koparko-ładowarka?

Na jakie awarie narażona jest koparka?

Jakie podzespoły najszybciej eksploatują się w koparkach?

Rola koparko-ładowarek w budownictwie

Wykorzystanie maszyn budowlanych znacząco przyspieszyło zarówno budowę domów, jednorodzinnych, jak i ogromnych wieżowców. Szczególnie przyczyniły się do tego koparko-ładowarki, które charakteryzują się uniwersalnym zastosowaniem.

Jak odróżnić nową koparkę od używanej?

Jakie są cechy charakterystyczne nowych i używanych pojazdów i na zakup jakiej koparki warto się zdecydować?

Koparka kołowa czy gąsienicowa - którą wybrać?

Chcąc wypożyczyć maszynę, zazwyczaj mamy do wyboru model kołowy lub gąsienicowy. Rodzaj podwozia wpływa m.in. na to w jakich warunkach może być używany pojazd. Obie opcje mają swoje wady i zalety. Co warto wiedzieć na ten temat?

Co warto wiedzieć o ładowarkach budowlanych?

Rozmiar ładowarki wpływa na zwiększone możliwości przewożenia ciężkich materiałów. Mniejsze wersje wyróżniają się z kolei lepszą zwrotnością. Co warto wiedzieć na temat samych maszyn?

Koparki Gunstig - dlaczego warto je kupić?

Koparki sygnowane logiem Gunstig to idealna propozycja dla wszystkich firm poszukujących sprawdzonego i solidnie wykonanego sprzętu w niewygórowanej cenie. Czym jeszcze wyróżniają się te maszyny?

Ładowarki kołowe - co warto o nich wiedzieć?

Jakie są najważniejsze zalety wersji kołowych? Do jakich prac mogą być wykorzystywane?

Ładowarki budowlane - jaki osprzęt jest do nich potrzebny?

Ładowarki budowlane to maszyny, które są niezbędne na każdym placu budowy. Ich niezawodność wpływa na sprawne wykonywanie kolejnych prac oraz terminowość.

Uprawnienia na koparkę - jak je zdobyć?

Jakie wymogi trzeba spełnić, aby ukończyć kurs na koparkę?

Z czego się składa serwis koparki?

Problemy z koparką nieuchronnie przekładają się na przestoje w pracy oraz opóźnienie realizacji inwestycji. Niestety, tego typu maszyny są eksploatowane w sposób dość intensywny, co wiąże się ze zwiększeniem ryzyka awarii.

Czy ogumienie na wpływ na pracę ładowarek budowlanych?

Ciężki sprzęt typu ładowarki budowlane jest intensywnie eksploatowany podczas codziennej pracy, a oprócz tego musi zazwyczaj poruszać się po trudnym terenie. Z tego względu, tylko odpowiednio wytrzymałe i trwałe ogumienie pozwoli na zrealizowanie wszystkich czynności.

Historia koparek - kiedy powstały?

Maszyny wspomagające pracę człowieka stanowią obecnie obowiązkowy element wyposażenia na każdym placu budowy. Jak wygląda historia tych uniwersalnych maszyn i w jaki sposób zmieniały się na przestrzeni lat?