Koparko-ładowarka - nowa czy używana?

Roboty ziemne są podstawą budowy, dlatego każda maszyna powinna być w 100% sprawna. Jakie są plusy i minusy kupowania używanych pojazdów?

Jak bezpiecznie korzystać z koparko-ładowarki?

Każdy operator takiego pojazdu musi posiadać odpowiednie uprawnienia i stosować się do zasad bezpiecznej pracy, które najczęściej ustala kierownik budowy.

Jak mądrze zakupić koparkę?

Oczywiście sprzęt używany jest tańszy, jednak nigdy nie mamy 100% pewności co do jego stanu technicznego. Nowe koparki są objęte gwarancją producenta.

Koparka używana - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Używanie niesprawnego sprzętu budowlanego jest nie tylko nieefektywne, ale przede wszystkim niebezpieczne. Zatem czym kierować się przy wyborze używanego sprzętu budowlanego?

Koparka a koparko-ładowarka - najważniejsze różnice

Kiedy najlepiej sprawdzi się koparka, a kiedy koparko-ładowarka?

Na jakie awarie narażona jest koparka?

Jakie podzespoły najszybciej eksploatują się w koparkach?

Rola koparko-ładowarek w budownictwie

Wykorzystanie maszyn budowlanych znacząco przyspieszyło zarówno budowę domów, jednorodzinnych, jak i ogromnych wieżowców. Szczególnie przyczyniły się do tego koparko-ładowarki, które charakteryzują się uniwersalnym zastosowaniem.

Jak odróżnić nową koparkę od używanej?

Jakie są cechy charakterystyczne nowych i używanych pojazdów i na zakup jakiej koparki warto się zdecydować?

Koparka kołowa czy gąsienicowa - którą wybrać?

Chcąc wypożyczyć maszynę, zazwyczaj mamy do wyboru model kołowy lub gąsienicowy. Rodzaj podwozia wpływa m.in. na to w jakich warunkach może być używany pojazd. Obie opcje mają swoje wady i zalety. Co warto wiedzieć na ten temat?

Co warto wiedzieć o ładowarkach budowlanych?

Rozmiar ładowarki wpływa na zwiększone możliwości przewożenia ciężkich materiałów. Mniejsze wersje wyróżniają się z kolei lepszą zwrotnością. Co warto wiedzieć na temat samych maszyn?

Koparki Gunstig - dlaczego warto je kupić?

Koparki sygnowane logiem Gunstig to idealna propozycja dla wszystkich firm poszukujących sprawdzonego i solidnie wykonanego sprzętu w niewygórowanej cenie. Czym jeszcze wyróżniają się te maszyny?